İnternet Medya Birliği

Başkan Atlı İlçemize verilmiş bir sözümüz var

Başkan Atlı İlçemize verilmiş bir sözümüz var

Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı, Çay için hayata geçirdiği projeleri, kamu oyu ile paylaşmaya, devam ediyor.

Bu kapsamda çok sayıda projesinden bahseden Başkan Atlı, Hayvan barınağı ile ilgili olrak 220 metrekare civarında bir kapalı barınak oluşturduklarını, başında da sorumlusunun olduğu,diğer taraftan veteriner hekim tarafından kontrollerinin sağlandığı bir alan oluşturduklarını ifade ederek sokak hayvanlarını burada rehabilite ettiklerini söyledi.

Diğer bir proje olan, Çağlayan parkla ilgili olarak ta, Başkan Atlı şu ifadelere yer verdi;
“Seçim öncesi söz vermiştik. Çay halkına yakışır ailecek oturup zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturmanın sözünü halkımıza vermiştik. Çay için çok önemli olan bu parkımızı Çay’ın en güzel parkı haline getirdik. Şu an burası en gözde mekanlarımız arasında yer alıyor.

Biokütle enerji Santarali konusunda da bilgiler verecek olursak, Katı atık yani ağaç kökü, kamış vs. tarzı ürünler bölgemiz için çok önemli vatandaşlarımız için istihdamı sağlıyor, kırsalda yaşayan tarımla uğraşan vatandaşımız da bu imkanlardan yararlanarak gelir elde edebilir. 120’ye yakın bir çalışanımız var.

Diğer taraftan, Atık Su Arıtma Bakım Tesislerimiz biz göreve geldiğimizde bakımsız bir tesisti. Allah razı olsun Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in desteği ile eksikliklerimiz tespit edilip mevcut işleyen sistem kontrol edildi gerekli iyileştirme çalışmaları yapıldı. Bu sayede, şu an arıtması en düzgün çalışan bir belediye konumuna geldik.

Yine ilçemiz için, Her hafta bir mahalle dip köşe temizliği yaptırıyoruz. Mahalle yollarımızın tamiri bakımı yapıldıktan sonra, o mahalle programa alınıyor. Yaklaşık 50 kişilik bir ekiple mahalleye girip çöp tenekelerinin yıkanmasına kadar yapılıyor. Toplamda 17 mahallemiz var 4. Mahalle tamamlandı. 17 mahalle tamamlandığında, başa dönüp düzenli olarak bu temizlik ve bakımları tekrardan, gerçekleştireceğiz.
Bizim Çay halkına hizmet sözümüz var, sosyal belediyeclik adına yapılması gereken ne varsa bu halka bu hizmetleri sunmak bizim boynumuzun borcudur” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ