İnternet Medya Birliği

Eber Gölü ve deresinde yürüdüler

Eber Gölü ve deresinde yürüdüler

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde faaliyetlerde bulunan Çay Dağcılık Trekking ekibi 3- 4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla Eber Gölü ve Eber Deresi yürüyüş etkinliği düzenledi.

Çay Dağcılık Trekking ekibinden 28 kişinin katıldığı etkinlik Dörtyol Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanılmasıyla başladı. Ardından Eber Gölü kenarındaki kuş izleme kulesine geçen grup, göl kenarı gezisi ve dere yürüyüşü yaptı. Etkinlik toplam 8 saat sürdü.

Çok güzel bir yürüyüş ve gezi yaptıklarını belirten grup başkanı Ali Demiral, “Yürüyüş tüm yaştaki bireyler için en yaygın ve kolay uygulanabilen dayanıklılık aktivesidir. Bunu doğada yaptığınız sürece sağlıklı bir şekilde güzellikleri de yaşıyoruz. Eber Deresi’ni ve Eber Gölü’nün gözleme kulesi ve çevresini gezerek doğanın güzelliklerini seyrettik. Bu güzellikleri fotoğrafladık. Deredeki sulardan içerek çaylarımızı demledik. Ciğerlerimize oksijen depoladık. Güzel bir geziyi güzelliklerle tamamladık. Önümüzdeki gezi ve yürüyüşlerde buluşmak temennisiyle yürüyüşümüzü başladığımız yerde tamamladık” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ