İnternet Medya Birliği

TCDD’den engelli bireylere araba

TCDD’den engelli bireylere araba

TCDD den Hurda Beton Traverslerin Geri Dönüşümü ile Engelli Bireylere Araba..
TCDD 7.Bölge Müdürlüğü dâhilinde demiryolu hatlarından çıkan 51.321 adet hurda beton traversler Engelsiz Yaşam Federasyonu ile yapılan Sözleşmeyle geri dönüşüm yapılarak ekonomiye kazandırılıyor.

Sözleşme imza töreni; TCDD 7.Bölge Müdürlüğü makamında Demiryolu Bakım Servis Müdürü Teksin Geldi, Satın Alma ve Stok Kontrol Servis Müdür V. Ceylan Şahin de hazır bulunarak, (EYAF) Engelsiz Yaşam Federasyonu Genel Başkanı Bülent Kapu ile 7.Bölge Müdürü Adem Sivri arasında imzalanarak gerçekleşti.
Engelsiz Yaşam Federasyonu Genel Başkanı Bülent Kapu; yapılan sözleşme ile demiryolu hatlarından çıkan hurda beton traversler geri dönüşüme tabi tutularak elde edilecek gelir ile engelli gençlere akülü araba temin edileceğini bildirdi.

Bölge Müdürü Adem Sivri de; yapılan sözleşmenin önemine vurgu yaparak hem demiryolu hatlarında çevreye kirlilik oluşturan beton traversler ekonomiye kazandırılmış olmakla beraber engelli bireylere de dolaylı olarak akülü araba sağlanmasına vesile olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ