İnternet Medya Birliği

Vali Çiçek Toplumuz Değiştireceksek Bunun Yolu Annelerden Geçiyor

Vali  Çiçek Toplumuz Değiştireceksek Bunun Yolu Annelerden Geçiyor

Gün FM Radyosunda Özel gündem programının canlı yayın konuğu olan Valimiz Gökmen Çiçek, Gazeteci İsmail Akar’ın Afyonkarahisar gündemi, ilçe ziyaretleri, Afyonkarahisar izlenimleri ve projelere dair sorularını yanıtladı.

Öncelikle 4 aya yaklaşan görev süresinde en çok önem verdiği projenin Kadın Kültür Evleri Projesi diyen Vali Gökmen Çiçek: “Ben bu projeyi Afyonkarahisarlı kadınların projesi olarak değerlendiriyorum. Özveriyle ve büyük emeklerle çalışan bir üst kurul oluşturduk. Ekibimiz kadınlarımız için elinden gelen çabayı gösteriyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi hocalarımız her gün derslere gidiyor. Bazı insanlar bu evlerin boş ve gereksiz olduğu görüşünde ama ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Daha çok yolumuz var.

Projeyi tam olarak oturtamadık. Tam anlamıyla hayata geçtiğinde bu evlerden çok verim alacağız. Biz burada kadınlarımıza sosyalleşme imkânının yanında Türk tarihi, Peygamber Efendimizin hayatı, dini bilgiler, sağlık, psikolojik danışmanlık, girişimcilik gibi farklı başlıklarda çok sayıda eğitim vereceğiz. Tüm kırsal kesimdeki kadınlarımızı akademik ve iyi eğitimle bilinçlendirmek istiyoruz” dedi.
Toplumuz Değiştireceksek Bunun Yolu Annelerden Geçiyor
Kadınlar isterse çok şeyi değiştirebilirler diyen Vali Gökmen Çiçek: “Kadın Kültür Evlerimize yoğun talep var. En kısa sürede tüm ilçelerimizde çalışmaları tamamlayacağız. Eğitimli anne, bilinçli anne aynı zamanda bilinçli gelecektir. Biz toplumuz değiştireceksek bunun yolu annelerden geçiyor. Kadınlar isterse çok şey değişir. Kırsal kesimde yaşayan özellikle Pazar için, farklı işleri için ilçeye gelen kadınlarımız rahat nefes alabilecekleri, lavabo ihtiyacı için bile gidecekleri bir yer yok. Bu anlamda da kadınlarımıza destek sağlayacağız. Eşim Sümeyra Çiçek hanımefendi de bu projeyi destekliyor. İnşallah Kadın Kültür Evlerimiz çok güzel hizmete vesile olacak” diye konuştu.

Afyon Metropollerle Yarışabilecek Bir İl

Afyonkarahisar’a geliyorsanız çalışacaksınız çünkü bu şehir sizi çalıştırır diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehrin inşaları sizi çalışmaya teşvik ediyor. Afyon’da bir şey yapıyorsanız bu şehrin insanları bunun değerini biliyor. Dinamik bir kent burada çalışmaktan keyif alıyorum. Bu şehirde ulusal basına haber olabilecek, gündem olacak çok konu var. Afyonkarahisar basını güçlü bir il. Duyarlı bir basın camiası var. Ben Afyon’a gelmeden önce bu şehrin herhangi bir ilden biraz daha büyük olduğunu düşünüyordum ama bu şehre gelince metropollerle yarışacak bir il olduğunu ve bu şehre haksızlık ettiğini düşündüm. Bu şehir Türkiye hatta dünya basınında yer alması gereken bir il” ifadelerini kullandı.

Eğitimde Elbirliğiyle Başarıyı Sağlamalıyız

İlçeleriyle, köyleriyle tüm şehirde birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini kaydeden Vali Gökmen Çiçek konuşmasına şöyle devam etti: “Mesafelerle değil gönül birlikteliğiyle biz Afyonkarahisarlıyız diyebilmeliyiz. İlçeleri çok sık ziyaret ediyorum. İlçelerimizdeki hemşehrilerimiz bizleri daha fazla memleketlerinde görmek istiyor. Ben de bunu yapmak ve onları sık sık ziyaret etmek istiyorum. Diğer taraftan Her Ev Bir okul projemiz ile eğitim alanında çalışmalar yapmak istiyoruz. Eğitimde hak ettiğimiz konuma gelmeliyiz. Bu yıl ciddi rakamda öğretmen geldi bu şehre. Ben Kaymakamlarımızı değerlendirirken eğitimdeki performansa da bakacağım. Başarılı olan herkesi ödüllendirmek istiyorum. Bunun bir motivasyon olma olmasını istiyorum. Her Ev Bir Okul projemizle bizler öğrencelerimize ders çalışma ortamı oluşturmak istedik. Bu konuda büyük destek gördük. Bizlere ulaşamayan öğrencemiz varsa lütfen hepsi ulaşsın. Evde başlayan motivasyon okula ve eğitime de yansıyacaktır. Hep birlikte seferber olalım ve bu konuda birlikte dertlenelim. Başarı beraberinde gelecektir.”
Kalbi Afyon İçin Atan Herkes Frig Vadisi’ne Sahip Çıkmalı
Turizm alanında yapılan çalışmalar ve projelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek: “biz bu şehir her alanda geliştirmeliyiz. Tarih ve kültür alanında çalışmalar yapmalıyız. Frig Vadisi muazzam bir coğrafya. Kısa sürede bu bölgeyi ayağa kaldırmayı ve cazip hale getirmeyi düşünüyoruz. Ayazini bölgesine Karşılama Merkezi yapıyoruz. Ben bu bölgeye aşık oldum. Binlerce yıllık tarih hala canlı ve ilk gün ki gibi ayakta duruyor. Bu bölgeyi balon uçuşları ile yeni projelerle canlandıracağız. Kalbi Afyon için atan herkesin Frig Vadisini birinci önceliğine almasını ve bu bölge için elinden geleni yapmasını rica ediyorum” şeklinde konuştu.
Vali Gökmen Çiçek program sonunda tüm dinleyenlere sevgi ve selamlarını ileterek, Gün FM ailesine teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ