İnternet Medya Birliği

Başkan Sarı, Damızlık Koç Dağıtım Törenine katıldı

Başkan Sarı, Damızlık Koç Dağıtım Törenine katıldı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar Mezbaha Küçükbaş Hayvan Pazarı’nda Damızlık Koç Dağıtımı için çekilen kuraya katıldı.
Afyonkarahisar damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliğine üye olan ve 100 koyundan fazla koyuna sahip olan saz ovasında ve dombay ovasında bulunan koyun sahiplerinden müracaat eden 65 kişiden 40 kişi kura ile belirlendi.
Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce koyun ve keçilerde verimliliği arttırma projesi kapsamında Kura sonucunda Damızlık hayvanların kulak küpelerindeki numaralar ile sahipleri belirlenerek teslim edildi.

Kişi başına ikişer tane olmak üzere toplam 80 tane Bursa Karacabey Tarım İşletmeleri Müdürlüğünde Karacabey Merinosu ırkı toplu olarak bugün İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz tarafından kura ile dağıtıldı.
Kura çekiminin ardından Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz ile birlikte Belediye Mezbahanemizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ