İnternet Medya Birliği

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, dün akşam saat 18.00 da toplandı.Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında yapılan toplantıda koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmedi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

MERHUM HÜSEYİN KOCA İÇİN FATİHA OKUNDU

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz, Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan Prof. Dr. Burhan Kuzu ve Belediye Meclis Üyemiz Hüseyin Koca’nın vefatından derin bir üzüntü yaşadığını söyleyen Belediye Başkamız Mehmet Zeybek, kendisine Allah’tan rahmet kederli ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

SU VE OTOPARKA ZAM YOK

Açılış konuşmasının ardından toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Belediyemiz 2021 Yılı Performans Programı hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.Belediyemiz 2021 Yılı Bütçesi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.Buna göre Belediyemizin 2021 yılı gider bütçesi 520 milyon, gelir bütçesi 473 milyon lira olarak açıklandı. Belediyemiz 2021 Yılında uygulanacak Gelir ve Su Tarifeleri de belirlendi. 2021 yılı için su ve otoparka zam yapılmadı.

 

    GAZLIGÖL KAPLICASI YIKILIP YAPILDIKTAN SONRA YENİDEN KİRALANACAK

Mülkiyeti Belediyemize ait, Afyonkarahisar Merkez Hamidiye Mahallesi, 51 Ada, 142 Parselde 6000 m2 kısmında bulunan süs bitkisi satış ve teşhir yeri, mini hayvanat bahçesi, tarım ürünleri satış yeri çay bahçesi müştemilatlarının 10 (on) yıla kadar süre ile kiralanması, kararlaştırılırken, bu hususta Belediye Encümenine yetki verildi. Gazlıgöl Kaplıcasının Afyonkarahisar İnşaat Mühendisleri Odasının raporu doğrultusunda komple yenilenmesi gerektiğinden, kiracısı Yüntaş Anonim Şirketi ile olan kira sözleşmesinin karşılıklı fesih işleminin yapılması talebi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Gazlıgöl Kaplıcası’nın Yüntaş tarafından işletildiğini hatırlatan Başkan Zeybek, Orada eski binalar var, yıkım kararı olan binalar bunlar. Turizm Bakanlığına proje hazırlayacağız ve destek isteyeceğiz.  Şirket olarak bunu karşılamamız mümkün değil, Belediye’nin Yüntaş’a verdiği kira sözleşmesini karşılıklı fesih edeceğiz. Belediye olarak oraları yaptıktan sonra tekrar kiraya vereceğiz dedi.

ZEYBEK BAŞKAN’A YETKİ VERİLDİ

Mülkiyeti Belediyemize ait, İlimizi Merkez Akcin Mahallesi, 500 Ada, 4 Parsel üzerinde bulunan Fuar Alanı Semt Pazarı içerisindeki 28 adet dükkan, 18 adet balıkçı dükkanı 1 adet Bay/Bayan Wc toplam 47 adet taşınmazın 10 (on) yıla kadar süre ile kiralanması, bu hususta Belediye Encümenine yetki verilmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisinin 04/08/2020 tarihli ve 239 sayılı kararı ile Belediyemiz ve Karaçay Balkar Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği arasında yapılan Ortak İşbirliği Protokolü süresinin 10 (on) yıla kadar uzatılması,  ile yine Belediyemiz ile Hasane Sosyal Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği arasında Ortak İşbirliği Protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi.Şehiriçi ulaşım ve trafikle ilgili talepler ve trafik komisyon raporlarının da görüşüldüğü toplantıda Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporları görüşülerek karara bağlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ