İnternet Medya Birliği

“Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi Kitap Okuma Yarışması

“Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi Kitap Okuma Yarışması

“BİR BİLENLE BİLGE NESİL” KİTAP OKUMA YARIŞMASININ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu yıl 5.’sİ düzenlenecek “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi Kitap Okuma Yarışması için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan arasında protokol imzalandı.

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube öncülüğünde, orta öğretim düzeyindeki öğrencilere, hem okuma hem de yazma kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” Kitap Okuma Yarışması, bu yıl yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilecek.

2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde, daha sonra açıklanacak takvim doğrultusunda, beşincisi düzenlenecek yarışmanın protokolü, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan arasında Başkanlık makamında imzalandı.

             “EĞİTİME YAPILAN HER YATIRIMDA BİZ VARIZ”

Yarışmayla ilgili Başkan Mehmet Zeybek’e bilgi veren Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, Afyonkarahisar merkez okullarını kapsayan protokol çerçevesinde, beş yılda  öğrencilere dağıtılan kitap sayısının yaklaşık 45 bine ulaşacağını ve geçen yıllardan edindikleri tecrübeler ışığında, bu yıl yine binlerce üzerinde öğrencinin katılımını beklediklerini söyledi.

Başkan Zeybek milli ve manevi değerlere bağlı, kişisel ve sosyal yönden gelişmiş, etkin, üretken, topluma faydalı nesiller yetiştirmek adına bu tür projelere çok büyük önem verdiklerini belirterek, protokolün, ilimiz eğitim ve öğretim camiasına ve tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Eğitime yapılan her türlü yatırımın yanında olduklarını söyleyen Başkan Zeybek, projeye destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğe ve Eğitim Bir Sen camiasına teşekkür etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARINA KATKI SUNACAK”

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise projeye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Belediye ve sendikanın mimarlığını yaptığı bu projeyi okullarımız ve öğrencilerimiz için kazanç olarak değerlendirdiklerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın; “ İnanıyorum ki, projemiz geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de yine öğrencilerimizin başarılarına katkı sunacak. Projeye destek olan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan’a teşekkür ediyorum” dedi.Kitap Okuma Yarışmasını bu yıl beşinci kez yapacaklarını hatırlatan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan ise “Amacımız hem eğitime katkı sunmak, hemde Belediyemizi hâyır kapısını öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Bu noktada Belediye Başkanımız ve İl Milli Eğitim Müdürümüze desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” Üç ayrı kategoride yapılacak yarışma sonunda birincilere laptop iki ve üçüncülere tablet bilgisayar Her kategoride ilk 40’a girenlere bisiklet (120 Bisiklet) hediye edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ