İnternet Medya Birliği

İYİ Parti Merkez İlçe’den Akut’a  Ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe’den Akut’a  Ziyaret

09-12 Kasım Afet Haftası münasebetiyle Afyonkarahisar Merkez İlçe Sosyal Politikalar ve Kadın Politikaları İlçe Başkan Yardımcısı Nazife Lafçı ve İlçe Yönetiminden Sevginur Torun, Nuray Sayın Altuner, Neriman Sarı ve Ayşe Günbey’den oluşan Heyet Akut Afyonkarahisar topluluğunu ziyaret etti.
Nazife Lafçı”1995 yılında kurulan ve ülkemizin ilk Arama Kurtarma Derneği olan AKUT her türlü doğal afette yanımızda olduğu için teşekkür ediyoruz. Halkımızın AKUT gibi Toplum Yararına Çalışan Derneklerimize daha çok yardımcı olmalarını bekliyoruz. Gönüllülük esasına dayalı olarak bizlerin yanından ayrılmayan AKUT’a 25 yıllık çalışmaları ve başarılarından dolayı minnettarız” dedi.
AKUT Afyonkarahisar Lojistik Birim Sorumlusu Mehmet Ali Birsen ise” AKUT 1995 yılında kurulduğundan beri sadece Türk halkının değil afete uğrayan tüm canlılara ve ülkelere yardım etmiştir. Türkiye’de 27 merkezde kurulan ve yüzlerce gönüllüsü bulunan AKUT ailesi olarak şu ana kadar 3600 Arama Kurtarma çalışmasında 3050 kişiyi hayata bağladık. AKUT Afyonkarahisar olarak yakında yeni yerleşmemize taşınacağız. Bu yerleşmemize her türlü Arama Kurtarma parkurları ile tesisler olacak. Şu an 90 kişilik gönüllü ekibi ile hizmet veriyoruz. İYİ Parti Heyetine bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.
Ziyaret daha sonra M.Ali Birsen’in Brifingi ile devam etti ve karşılıklı İYİ dileklerle sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ