İnternet Medya Birliği

“Mermer Akademisinde” uygulamalı eğitimler başladı

“Mermer Akademisinde” uygulamalı eğitimler başladı

İscehisar Başkan Şahin, Uygulamalı Eğitime Başlayan Mermer Akademisi’nde İncelemelerde Bulundu
Zafer Kalkınma Ajansı Güdümlü Destekli Projesi kapsamında, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve ortakları tarafından yürütülmekte olan “Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer” projesinde yer alan “Mermer Akademisinde” uygulamalı eğitimler başladı.
İlçe Kaymakamı Uğur Kapar’la birlikte Mermer Akademisini ziyaret eden İscehisar Belediye Başkanı Ahmet ŞAHİN, eğitim gören kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, OSB Müdürü Muhammed Bacaksız’dan bilgi aldı.
İnceleme sonrası açıklama yapan Başkan Şahin; Mermer Akademisinde uygulamalı eğitimler başladı. Kursiyerler burada alacakları eğitim, tasarım, tanıtım ve ar-ge çalışmaları sayesinde bölgemizde dünyanın en gelişmiş proje tasarımları ve ürünleri firmalarımızda rahatlıkla tasarlanıp üretilebilecektir.
Buda başta Ülke ekonomisi olmak üzere Afyonkarahisar ve bölgemizin üretim kapasitesini, nitelikli istihdam oranını ve ihracat oranını da artıracaktır. Bu yatırımlar ve projelerin başta Afyonkarahisar olmak üzere bölgemize ve sektörümüze hayırlı olmasını diler, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Mermer Akademisi olarak anılan proje kapsamında daha önceden planlanmış olan, mermer sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan uygulamalı ve teorik eğitimler düzenlenecektir. Eğitim başvuruları www.mermerakademisi.org.tr internet sitesinden online olarak yapılacak olup, eğitim programı aşağıdaki gibi olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ