İnternet Medya Birliği

Temsilcilik kurulmasına katkıda bulunacağız

Temsilcilik kurulmasına katkıda bulunacağız

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın daha önceki girişimleri ile Dinar, İscehisar ve Bolvadin ilçelerinde KOSGEB temsilciliklerinin kuruluşu tamamlanmıştı. Taytak şimdi de Sandıklı ve Sinanpaşa ilçeleri için temsilcilik alınması için KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’i makamlarında ziyaret etti.

Ziyarette Milletvekili Taytak; “KOSGEB programının amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Girişimcilerin mali ve eğitsel yönden desteklenmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki etkinliklerini artırmaktır.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’u ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin ile Afyonkarahisar ilimizdeki KOSGEB temsilciliklerinin durumunu görüştük. 2018 yılında Dinar, İscehisar ve Bolvadin ilçemizde KOSGEB temsilciliklerinin kuruluşunu tamamlamıştık. O bölgede bulunan hemşehrilerimizin desteklerden daha kolay yararlanmalarını sağlamıştık. Bugün de Sandıklı ve Sinanpaşa ilçemizde temsilcilik kurulması talebimizi Başkan Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Beye ilettim. Afyonkarahisar’ın 56 bin nüfusuyla nüfus bakımından en büyük ilçesi olan, özellikle termal turizmi ve çeşitli sanayi kollarıyla bilenen, genç nüfusu, toplam nüfusun %32.27’sini oluşturan Sandıklı ilçesine talebimiz doğrultusunda KOSGEB temsilciliği açılması 24 km’lik uzaklıkta bulunan Kızılören İlçesi’nde de girişimcilere destek, yerel halkı bilgilendiren, istihdama katkı, ticaretin ve sanayinin geliştirilmesinde öncü ve bölgesel ekonominin büyümesine aktif ve etkili olacaktır.

Aynı şekilde Sinanpaşa ilçesi Afyonkarahisar’ın 40 bin nüfusa sahip ilçesidir. Sinanpaşa ilçe ekonomisi tarım (Haşhaş, Buğday, Arpa, Pancar) ve hayvancılıktır. Afyonkarahisar Sinanpaşa ilçesine talebimiz doğrultusunda KOSGEB temsilciliği açılması 79 km’lik uzaklıkta bulunan Hocalar ilçesinde bulunan hemşehrilerimiz desteklerden daha kolay faydalanacaktır. Üretenin, istihdama katkı sağlayanın her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. İşini büyütmek isteyenler, yeni girişimler yapmak isteyenler temsilcilikleri ziyaret ederek projelerini paylaşsınlar. Bütün hemşerilerimi bu imkanlardan yararlanmaya davet ediyorum.” dedi.

Temsilcilik kurulması katkıda bulunacağız
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve Tuna Şahin Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın bu bölgelerde temsilcilik kurulması talebini değerlendireceklerini ve katkıda bulunacaklarını belirttiler. Ziyaret sonrasında, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt’a ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’e Afyon mermerinden yaptırdığı haşhaş motifli Türk Bayrağı hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ