İnternet Medya Birliği

Başkan Buğa: “Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar tüm insanların sorunudur”

Başkan Buğa: “Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar tüm insanların sorunudur”

İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa:
“Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar tüm insanların sorunudur”

İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Engellilerimiz ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar toplumun ve tüm insanların ortak sorunudur” dedi.

Engelli olmanın hiçbir kimsenin tercihi olmadığını belirten Başkan Buğa, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını ve yaşadıkları zorlukları daha iyi anlayabilmek için empati kurmamız ve bir gün bizimde engelli bir insan olabileceğimiz gerçeğini unutmamamız gerektiğini söyledi.
İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Engellilerimiz ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar toplumun ve tüm insanların ortak sorunudur. Engelliler de herkes gibi, başka hiçbir sebeple değil; insan oldukları için onurlu bir yaşamı hak etmektedirler. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak sorumluluğudur. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının ve çağdaş toplum olmanın gereğidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, daha iyi bir yaşam sürdürebilmelerine, geleceğe daha umutla bakmalarına ve hayattan beklentilerinin karşılanmasına, toplumsal farkındalığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, bir gün değil, her gün yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ