İnternet Medya Birliği

Başkan Sarı’dan Mehmet Akif Ersoy’u Anma mesajı

Başkan Sarı’dan Mehmet Akif Ersoy’u Anma mesajı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı mesajında; “Büyük bir mücadele göstererek kazanmış olduğumuz İstiklal savaşımızı, eşsiz kalemi ile birleştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy, memleketimizin en güçlü kalemlerinden biri olmuş, yurdumuzda yaşanan zor şartlar içerisinde, umutsuzluğunu kaybetmeden, bu dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına ömrünü adamıştır.

Milli bilinci uyandırmak için konferanslar veren, cepheden cepheye koşan milli şairimiz Akif idealindeki Asım’ın Nesli uğruna her türlü zorluğa katlanmıştır. Söyledikleri ve yaşadıklarıyla Türk Milleti’nin hayranlığını kazanan Akif, ruh dünyası, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı’mızı bizlere kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 84. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ