İnternet Medya Birliği

Başkan Şahin’den yeni yıl mesajı

Başkan Şahin’den yeni yıl mesajı

Başkan Şahin, Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi Dolayısı ile Kutlama Mesajı Yayınladı
Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Şahin mesajında; “Sevinci, hüznü ile bir yılı daha geride bırakarak yeni umutlarla 2021 yılına girmeye hazırlanıyoruz. Geride bıraktığımız 2020 yılı dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizi ve milletimizi derinden sarsan başta covid 19 olmak üzere depremler, doğal afetler, terör olayları ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir yıl olmuştur. 2021’i karşılamaya hazırlanırken umuda, barışa, adalete, birlikte olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.”
Geride bırakacağımız 2020 yılında İscehisar Belediyesi olarak hedefledikleri hizmetleri bir bir gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Şahin insan odaklı, şeffaf belediyecilik anlayışı ile İscehisar’a hizmet ettiklerini söyledi. 2021 yılında da proje ve hizmetlerimizle vatandaşlarımıza ulaşmaya, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Sevginin gönüllerde, hoşgörünün dillerde, gülümsemenin yüzlerde olduğu birlik ve barış içerisinde umutlu bir yeni yıl diliyor, bütün vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.
Başkan Şahin, Mekke’nin Fethi ile ilgili açıklamasında ise, ” Miladi yılın başlangıcı olan 1 Ocak aynı zamanda Mekke’nin Fethi’nin de yıldönümüdür. Bu fetih; dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük lütfudur. Allah’u Teala’nın kutlu kıldığı ve İslam dininin merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hakimiyetini ilan etmiştir.
Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. İslam için çekilen hiçbir sıkıntının boşa gitmediğini ve Rabbimizin bunun karşılığında Mekke’nin fethini müyesser kıldığı gerçeği kılavuzumuz olsun. Tüm İslam aleminin Fetih yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ