İnternet Medya Birliği

AFYON MXGP İLE OYUN DÜNYASINDA

AFYON MXGP İLE OYUN DÜNYASINDA

VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN ZEYBEK MXGP 2020’Yİ OYNADI

AFYON MXGP İLE OYUN DÜNYASINDA

Dünyanın en popüler spor branşları arasında ilk on sırada yer alan Motokros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2020’nin yeni versiyonu meraklılarıyla buluştu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan, Afyonkarahisar’ın Motor Sporları Pistinin de yer aldığı MXGP 2020’yi oynadı.

MXGP Resmi Motokros video oyunu Play Station, Xbox ve PC versiyonlarıyla farklı dillerde oynanabiliniyor. Oyunda 2018 ve 2019 yıllarında ödül alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nin bütün özellikleri yer alıyor. Online platformlarda da yer alan oyun, milyonlarca kişinin karşılıklı rekabet etmesine de imkan sağlıyor.

“FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK”

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde en iyi teknik alt yapı ödülünü alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar, 2021 Motokros Şampiyonasına hazırlanıyor. Motokros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2020’nin tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 2021 yılında yapılması planlanan Dünya Motokros Şampiyonası’nın festival havasında geçeceğini ifade etti. Başkanımız, beş gün boyunca sürecek şampiyonada şehrimizin ülkemizde ve dünyada en iyi şekilde tanıtılacağını kaydetti.

                “HER 10 KİŞİDEN 4’Ü BU OYUNU OYNUYOR”

Toplantının açılış konuşmasını TMF AS Başkanı Mahmut Nedim Akülke yaptı. Dünya genelinde 3 milyardan fazla oyuncu sayısının olması nedeniyle bu alanın büyük öneme sahip olduğunu belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke, “Her 10 kişiden 4’ü video oyunu oynuyor. İnsanlar için video oyunları artık bir ana eğlence aracı haline geldi. Salgın nedeniyle hayatın dijitalleşmesi eğlence araçlarının daha da yayılmasını sağlıyor. Biz de marka organizasyonumuz MXGP Türkiye ile hem Afyonkarahisar’ı hem de ülkemizi oyun dünyasına taşıdık. Dünyanın her hangi bir yerinden MXGP Afyon oyununa online olarak giren kişi hem şehri hem de spor tesisimizi tanıyıp oynayabilecek. Dünyanın en iyi pistleri arasına seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi böylece herkesin deneyimleyebileciği bir imkana sahip oldu. Artık gençler ve bu spora meraklı olanlar birebir aynı özelliklerin yer aldığı pistte önce oyun oynayıp daha sonra motosikletiyle pistimizi tecrübe edebilecek.” diye konuştu.

“TEK DİLEĞİMİZ COVİD HADİSESİNDEN KURTULMAK”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “2018 ve 2019 yıllarında Dünya Motokros Şampiyonası’nın ikinci ayakları gerçekleştirilmişti. Meydan olarak saha olarak Dünya’nın en iyi pist ödülünü aldı. 2019 yılında 2018 yılından daha iyi bir organizasyon gerçekleştirerek motorsporunu seven insanları Afyonkarahisar’da buluşturduk. 2020 yılında yapmayı düşündüğümüz bu organizasyon, COVİD- 19 hadisesinden dolayı ötelemek mecburiyetinde kaldık. Bu sene inşallah geride kalan yıllara nazaran çok daha iyi bir organizasyon yapacağız. Tek dileğimiz Allah’ın izniyle COVİD hadisesinden kurtulmamız” dedi. 2020 yılında çok büyük hayalleri olduğunu ancak COVCİD -19 dolayısıyla bunları gerçekleştiremediklerini hatırlatan Başkan Zeybek; “Meydanı çok aktif kullanmayı düşünüyorduk ama meydanda planladığımız organizasyonları da ötelemek zorunda kaldık. İnşallah bu sene yapacağımız organizasyon neredeyse bir festival havasında yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda iki günle sınırlıydı, bu seneki organizasyon 5 gün  olacak’ dedi.

 “BU ŞEHİR HIZINI ALDI GİDİYOR”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise sözlerine “Bu şehir hızını aldı gidiyor” diyerek başladı. Afyonkarahisar’ın durdulamayacak şekilde ilerlediğini ifade eden Vali Çiçek; “Motokros Şampiyonasının yanında şehrimizin UNESCO tescilli Gastronomi ünvanını almasıyla birlikte özgüvenimiz tam. Kendimize güveniyoruz, bu şehri Belediye Başkanımızla, Belediyemizle birlikte marka şehir haline mutlaka ve mutlaka getireceğiz. Çıtayı yükseltiyoruz, Afyonkarahisar’ı sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve dünyada bilenen şehir haline getirmek sizlere sözümüz olsun. Bunu başaracağız. En azından başarmak için gece gündüz çalışacağız” dedi.

“BELEDİYEMİZ BU İŞİ SIRTLANMIŞ GÖTÜRÜYOR”

Şampiyonaya büyük önem verdiklerini aktaran Vali Gökmen Çiçek, “2011’i milat olarak kabul ediyoruz. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Motorkrosun özellikle 2020’de düzenlenmesi için çok istekliydi. Özellikle belediyemiz bu işi sırtlanmış götürüyor. İlin valisi olarak elimden gelen desteği sonuna kadar vereceğimi bildirmek istiyorum. Bu seneki şampiyona geçmiş yıllardan daha farklı olmasını temenni ediyorum. Özellikle şehrin tüm paydaşlarıyla birlikte daha neler yapabileceğimizin istişare etmeliyiz” dedi. Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan, Afyonkarahisar’ın da yer aldığı MXGP 2020’yi oynadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ