İnternet Medya Birliği

Emirdağ’da Kadın Kooperatifi kuruldu

Emirdağ’da Kadın Kooperatifi kuruldu

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim projelerinden birisi olan Emirdağ Kadın Kooperatifinin kuruluşu gerçekleşti. Kurulan kooperatif sayesinde Emirdağlı  kadınlar, ailelerine ekonomik olarak katkı sağlayabilecek.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in himayelerinde ve il genelinde başlatılan Kadın Kültür Evleri projesini Emirdağ olarak bir adım ileriye taşıyarak Emirdağlı hanımların ailelerine ekonomik olarak katkıda bulunması amacıyla Emirdağ Kadın Kooperatifi kuruluşunun ilk adımı  atıldı. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun  56 projesinden birisi olan Emirdağ Kadın Kooperatifi kurulmasıyla

Emirdağlı kadınlar ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olacaklar. Kooperatif sayesinde ev hanımları meslek sahibi olacak. Yöresel ürünlerin üretiminin yapılacağı  kooperatifin hedefi, kadınların ürettiği el emeği göz nuru ürünleri tüketiciyle buluşturulacak.

“Gizli kahramanlarımız kadınlarımızdır”

Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Sayın Vali Gökmen Çiçek’in öncülüğünde Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici’nin destekleri ve önemli katkılarıyla hanımlarımız bir  araya geldi ve ‘Biz  artık üreteceğiz’ dediler.
Biz de aldığımız bu enerjiyi resmileştirdik ve Kadın  Kooperatifini kurarak üretim ve gelir getirici faaliyetlerimizin ilk adımını attık.

Buradaki başarı ve istek  gizli kahramanlarımız kadınlarımızdır.

Emirdağlı kadınlarımız hem ilimize hem de ülkemize öncü bir kooperatifle üretime
katkı sağlayacaklardır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ