İnternet Medya Birliği

Asansörlerinizin bakım ve kontrollerini mutlaka yaptırın 

Asansörlerinizin bakım ve kontrollerini mutlaka yaptırın 

Afyonkarahisar Belediyesi, bakımı yapılmayan asansörlerde meydana gelebilecek kazalarla ilgili bina yöneticilerine uyarılarda bulundu. Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince Asansörlerin yıllık kontrollerinin yaptırılmasıyla ilgili olarak, Belediyemiz ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş A Tipi Muayene kuruluşu olan Kent Grup Asansör Kontrol Muayene Belgelendirme Ltd. Şti. arasında görevlendirme sözleşmesi protokolü 01.01.2021 tahinden itibaren geçerli olmak üzere imzalanmıştır. Firma, Belediyemiz sınırları içerisinde yetkili firma olarak görevine başlamıştır.

Asansörlerinin güvenli bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla düzenli olarak bakımını, periyodik kontrolünü ve onarımını yaptırmaktan sorumlu olan bina yöneticilerimizin asansörlerinin her yıl periyodik kontrollerini yaptırmaları; ilgili yönetmelikler gereği yasal zorunlulukları olup, bakımcı ve montaj firmalarının  görevlerini tam olarak yerine getirip getirmediğinin kontrolünü sağlamak ve binalarında bulunan asansörlerin kullanıcılarının can ve mal güvenliklerini sağlanması hususunda önem arz etmektedir.

Bina Yöneticilerince yıllık periyodik kontrolleri yaptırılmayan asansörler, Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince Belediyemiz tarafından mühürlenmek suretiyle devre dışı bırakılacaktır. Asansör periyodik bakımları vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda asansör kullanmaları için gerekmekte olup Belediyemiz tarafından özenle hassasiyet gösterilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ