İnternet Medya Birliği

MARKET VE PAZARYERLERİNE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

MARKET VE PAZARYERLERİNE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürü işbirliğinde semt pazarlarına ve marketlere yönelik  fahiş fiyat ve etiket denetimi yapıldı. Denetimlere Zabıta Müdürü Taner Çelik ve Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer bizzat katılırken, fahiş fiyat artırımının önüne geçme adına çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini söyledi.

Pandemi süreci boyunca maske- mesafe ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerin yanı sıra fahiş fiyat uygulamalarına karşı da çalışma yaptıklarını söyleyen Zabıta Müdürü Taner Çelik, “Her zaman sahalardayız” dedi.

Taner Çelik; “Vali Gökmen Çiçek ve Başkanı Zeybek’in talimatlarıyla pandemi sürecinde pazaryerlerinde maske mesafe ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerimizin kararlılıkla devam ediyor. Her zaman sahalardayız.  Bugünde aynı şekilde Ticaret İl Müdürlüğümüzle işbirliği halinde artan fahiş fiyat ve etiket kontrolü amacıyla her gün her pazarda yaptığımız gibi denetimlerimize devam ediyoruz. Pek çok komisyonda zabıta teşkilatımızdan arkadaşlarımız var. Bu zor dönemde halkımızın yanında olmak adına denetimlerimiz artarak devam edecek. Bu vesileyle bizlerden desteğini esirgemeyen Ticaret Bakanlığımıza, Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer ise haksız fiyat artışlarını önleme adına Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye çapında başlatılan çalışmaları Afyonkarahisar’da aralıksız devam ettiklerini söyledi. Ferhat Sümer; “Ticaret Bakanlığımızın Türkiye çapında başlatmış olduğu haksız fiyat artışlarını önlemek adına yapmış olduğumuz çalışmalar ilimizde başta Sayın Valimiz olmak üzere Belediye Başkanımızın da desteği ile aralıksız sürdürüyoruz.  Bu denetimlerimiz sırasında fiyat dalgalanmalarını, aşırı fiyat artışlarının nereden kaynaklandığını tespit ediyoruz. Desteklerinden dolayı Valimiz Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ