İnternet Medya Birliği

“Belediyemiz üzerine düşeni yapıyor”

“Belediyemiz üzerine düşeni yapıyor”

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, ilimizde sahipsiz sokak hayvanlarına destek veren, yardım eden ve koruyan gönüllü hayvan severlerle birlikte Belediyemizi ziyaret etti. Başkan Yardımcımız Murat Öner’le birlikte gerçekleşen toplantıya Veteriner İşleri Müdürü İsmail Atlı’nın yanı ekipleri katıldı. Ziyarette hayvanseverler sokak hayvanlarının bakımına yönelik talep ve önerilerini dile getirdi.

“Sokak Hayvanlarının bakımı kamunun görevinin yanında insanlık görevimizdir”

Duyarlı bir kesimle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Yardımcımız Murat Öner, hayvan haklarının kamu görevinin yanında insani bir görev olduğuna işaret etti. Hayvanlara gösterilen şiddet ve yaralama gibi olumsuz görüntüleri ortadan kaldırma adına çalıştıklarını söyleyen Murat Öner; “Afyonkarahisar Belediyesi olarak hayvanların bakım, barınma ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında Türkiye’de iyi noktada olduğumuzu düşünüyoruz. Buna rağmen “Eksiler var mı dır? Derseniz elbette vardır. Varsa eksiklerimiz  giderilmesi sizin gibi insanların duyarlılık göstermesiyle mümkün olacaktır” dedi.

“Çalışmalarımıza omuz veriyorsunuz”

Toplumumuzda sokak hayvanlarına karşı duyarlılığın artmasının Belediyemizin işini kolaylaştıracağına dikkat çeken Başkan Yardımcımız Murat Öner;  “Buradaki duyarlı arkadaşlarımızın hepsinin taleplerini aldık. Bu talepler aslında bizimde kendi içimizden geçen, yapmak zorunda olduğumuz insani olarak içinde bulunmamız gereken duyarlı davranışlar. Bizler şu anda sokak hayvanlarımızla ilgili gerek sahada gerekse barınağımızda yeterince çalıştığımıza inanıyoruz. Üzerimizde biraz daha ağırlık hissederekten bunu biraz daha artırmanın arayışına gireceğiz. Sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda barınması, iyileştirilmesi, bakılması ve akabinde alındıkları doğal ortamlara bırakılması için çalışmalarımız devam etmekte olup, bu çalışmalarımıza omuz verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

“Belediyemiz üzerine düşeni yapıyor”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin böyle bir oluşumda yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ise “Belediyemiz olmadan bizim bir tarafımız eksik kalıyor.  Sağlosun Belediyemiz bu tür hizmetler konusunda Anadolu standartlarında gayet yüksek ve verimli olduğunu biliyorum. Başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere Belediyemizin Sokak hayvanları konusundaki hassasiyetine teşekkür ediyorum. Bizim beklentimiz belediyelerin biraz daha sahiplenmesinin yanında toplumda sokak hayvanlarına yönelik şefkatin bilinebilirliğinin artırılmasıdır. Bu konuda Belediyemizin reklam panolarında yer alması, Diyanet İşlerimiz Başkanlığı tarafından Cuma hutbelerinde takviye edilmesi ve Afyonumuzda çok az olmakla beraber sadist anlayışların, bizi rahatsız eden uygulamaların önüne geçilmesi için var gücümüzle kamuoyu bilinciyle karşısında durmalıyız. . Bu doğrultuda desteklerinizi her daim bekliyor, başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi. Ziyaret sonunda gönüllü hayvanseverler duyarlılığından dolayı Valiliğimiz ve Belediyemize teşekkür ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ