İnternet Medya Birliği

EL SANATLARI KURSLARI YENİDEN FAALİYETE BAŞLADI

EL SANATLARI KURSLARI YENİDEN FAALİYETE BAŞLADI

Afyonkarahisar Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Etüt Eğitim Birimi, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde düzenlenen el sanatları kurslarımız kontrollü normalleşme kuralları çerçevesinde açıldı.

Kadınlara yönelik olan el sanatları kurslarımızda sepet örme, iğne oyası, tel kırma, takı tasarımı, çini işleme, makine nakışı, şiş örücülüğü yapılıyor. Kadınlarımız bu kurslarda hem meslek ediniyor, hemde aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Normalleşme süreciyle birlikte kursların başlamasından memnuniyet duyan kursiyerler, bu süreçte, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edeceklerini ifade etti. Pandemi dolayısıyla uzun süre evlere kapandıklarını belirten kadınlar, “Bizim için oldukça zor bir süreçti. Yeniden kurslarımız açıldı. Bu kurslar bizim sosyal yaşantımıza büyük katkıda bulunuyor.

Kursların bizlere faydası sadece bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca öğrendiğimiz el sanatları ile aile bütçemize de katkıda bulunuyoruz. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sayesinde böyle bir imkâna sahip olduk. Bizler için bulunmaz bir nimet. Kurslarımızın düzenlenmesinde emekleri olan Başta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere kurs hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ