İnternet Medya Birliği

Vali Gökmen Çiçek ve Ali Özkaya Çay İlçesinde

Vali Gökmen Çiçek ve Ali Özkaya Çay İlçesinde

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya ile birlikte Çay ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Çay Kaymakamlığı, Kadın kooperatif gıda üretim merkezi, yeni yapılacak olan millet parkı alanı, gençlik merkezi ve Çay Kadın Kültür Evini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya ve Belediye Başkanı Hüseyin Atlı birer konuşma yaparak Çay ilçesine yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlattılar.
Vali Çiçek yaptığı açıklamasında; Afyonkarahisar’ımız birçok konuda öncü olduğu gibi kadın kültür evlerinde bir model bir örnek ortaya koydu. Bugün 20 kadın kültür evimiz faaliyettedir. Üretilen ürünlerin pazarları oluşmaya başladı. İnternet üzerinden satışlar son hızıyla devam ediyor. Bunların içerisinde en mükemmel olan Afyonkarahisar ilimizde ilk üç içerisinde sayabileceğim Çay İlçesidir. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız gece gündüz çalışıp bu binayı restore ederek kadınlarımızın hizmetine sundular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya yaptığı konuşmasında; Sayın Valimiz Afyonkarahisar’a atandıktan sonra oluşturduğu orijinal fikri ile en küçük ilçelerimizde bile kadın kültür evlerini kurdu kooperatifleşme sürecide tamamlanmak üzeredir. Bu üretim modeli artık yeni alternatif üretim modeli haline geliyor. Ortaya çıkan bu alternatif model kadınlarımızın hem annelik görevini hem eşlik görevinin yanında kendi ailesine gelir getirecek bir üretim modeli oluşturuyor. Bu üretim modeli ile birlikte daha fazla üreten kazanan mutlu olan ve aile geçimine katkı sağlayan bir sistemi hep beraber kuracağız. Bu vesile ile Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.
Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Atlı konuşmasında; Uzun zamandır Çay halkımızın özlemle beklediği çalışmaları bir bir gerçekleştiriyoruz. Millet parkı tamamlandığında inşallah çay halkımızın rahatça vakit geçirebileceği sosyal bir alan olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Ziyarette Vali ve Milletvekiline İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut, Belediye Başkanı Uzm. Dr Hüseyin Atlı, Pazarağaç Belediye Başkanı Şevki Kara, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Şahin, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Kadir Çetin Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdülkadir Cantürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kaygısız eşlik ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ