İnternet Medya Birliği

AFSÜ’deki dikkatsizlik yaşlı kadını elinden ediyordu…

AFSÜ’deki dikkatsizlik yaşlı kadını elinden ediyordu…

“Bir özür bile dilemediler”
“Şikayetçiyim”
“Benim elimin ne olacağı belli değil”
Tomografi çektirmeye gitti elinden oluyordu
Dün sabah saatlerinde Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesi’ne ilaçlı tomografi çekimi için giden Nuray Yılanlı isimli vatandaşın damarı patladı.
Mağdur hasta Nuray Yılanlı’nın yakınları, haber merkezimize ulaşarak hastanın durumu ve konuyla ilgili bilgi aktardı.
Hasta vatandaş Nuray Yılanlı’nın iddiasına göre;
11 Mart 2021 tarihinde saat 10:00 civarında ilaçlı tomografi çekimi için AFSÜ’ye giden hasta, çekim sırasında çekim yapan görevlinin ilgisizliği ve dikkatsizliği yüzünden damarının patladığını belirtti.
Hasta yakınları ise;
Hasta ne kadar bağırsada çırpınsada görevli görmemiş makina ilaç vermeye devam etmiş. verilen ilaç deri altına gittiğinden dolayı hastanın eli balon gibi şişmiştir. Görevli çekim sırasında böyle vakaların olabildiğini söyledi. Hastamızı alıp acile gitmek istedik fakat müsaade edilmesi ve herhangi bir müdahale yapılmadı. Sadece alkollü pamuk kapatılarak şişliğin 2 saate kadar ineceği söylenerek eve gönderildik.
Olaydan 12 saat geçmesine rağmen yara daha kötüye gittiği için Afyonkarahisar Devlet Hastanesine gittik. Daha sonra tekrar AFSÜ’ye sevk edildik hastamız 1 gece hastanede kaldıktan sonra sabah 09.00’da ameliyata alındı.
Hasta Nuray Yılanlı; “Şikayetçiyim”
Damarı patlayarak çok ağır bir şekilde acı çeken hasta Nuray Yılanlı şikayetçi olduğunu belirterek;
“Beni bu hale getirenlerden şikayetçiyim. Benim elimin ne olacağı belli değil. Şimdi iki elimi birlikte kullanamıyorum bu durum beni çok mağdur etti. Gelip bir özür bile dilemedi, bir de canın çok azmış diyerek beni rencide etti. Herkes hata yapabilir maalesef böyle hatalar yüzünden insanlar mağdur oluyor yaşam kalitesi düşüyor. “diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ