İnternet Medya Birliği

Başkan Recep Bozkurt’dan 12 Mart mesajı

Başkan Recep Bozkurt’dan 12 Mart mesajı

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Bozkurt mesajında
“Milletimiz; tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla, birbirine kenetlenerek yürüttüğü Kurtuluş Savaşını, tarihte eşine az rastlanır şekilde büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır.

İstiklal Marşı aziz milletimizin kahramanlık destanıdır.

İstiklal Marşını hakkıyla anlamanın, özümsemek için milli mücadele yıllarını çok iyi bilinmesi ve idrak edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Bozkurt, ” Milletimizin tarihini, milli şuurunu, ruhunu, ideallerini, hedeflerini yansıtan takdire şayan bir eserdir.

Milli mücadele ruhu, milletimizin vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşımızın mısralarında bulmuştur.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. İstiklal Marşı, milli birlik ve beraberlik idealimizi en güzel biçimiyle vurgulayan bir mutabakat belgesi niteliği taşımaktadır.
Gönül ve fikir dünyamızın inşasında çok önemli bir rol üstlenen, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı, temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve yeni nesillere tanıtmak öncelikli görevimizdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ