İnternet Medya Birliği

Vali Gökmen Çiçek Kaymakamlarla Toplantı Yaptı

Vali Gökmen Çiçek Kaymakamlarla Toplantı Yaptı

Vali Gökmen Çiçek’in başkanlığında Kaymakamlar Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ilçelerin genel asayiş durumu, Dinamik Denetim Modeli kapsamında yapılan Tematik Denetimler, Kadın Kültür Evi Kooperatiflerinin çalışmaları, Aile Yılı etkinlikleri ve diğer konular görüşüldü.

Toplantıda öncelikle güvenlik ve asayiş konuları görüşüldü. Vali Gökmen Çiçek, herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesi için daha dikkatli olunması gerektiğini söyleyerek, tedbirlerin gözden geçirilmesi ve gerekli durumlarda tedbirlerin artırılması talimatını verdi.

Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifler Değerlendirildi

2021 Aile Yılı kapsamında aylık olarak belirlenen temalar doğrultusunda faaliyetlerin etkin şekilde sürdürülmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca Kadın Kültür Evlerinin genel durumu, devam eden inşaat çalışmaları, açılan Kadın Kültür Evlerinde işleyiş ve eğitimlerde son durum ele alındı. Kadın Kooperatiflerinin de görüşüldüğü toplantıda üretimi yapılan ürünler, mevcut üretimlerdeki son durum, yapılacak diğer çalışmalar ve kooperatiflerin daha da aktifleştirilmesi konuları değerlendirildi.

Dinamik Denetim Süreci Görüşüldü

Toplantıda pandemi süreci de ele alındı. Vali Gökmen Çiçek, orta risk grubunda yer alan ilimizin düşük risk grubunda yer alması için alınan önlemlerin titizlikle takip edilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiği konusunu önemle vurguladı.  3 Mart itibariyle geçilen Dinamik Denetim Süreci ile başlatılan denetim seferberliği kapsamında pandemi sürecinde oluşturulan mevcut denetim yapısına ilave olarak il merkezi ve ilçelerde gerekli denetim ekipleri oluşturularak denetim seferberliğine destek verildi. Toplantıda bu çerçevede bundan sonraki süreçte denetim faaliyetlerinin sürekliliği ve kapsamlılığı bakımından mevcut ilave edilen denetim ekiplerince Dinamik Denetim Sürecine gerekli hassasiyetin gösterilerek Covid-19 vakalarını minimum seviyeye indirmek için yapılacak çalışmalar ele alındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ