İnternet Medya Birliği

Ataköy Butik Hastane Projeniz ne oldu

Ataköy Butik Hastane Projeniz ne oldu

2019 yılında sağlık İl müdürü dr. Serhat Korkmaz basın açıklaması ile Ataköy, Kanlıca, Harbiş bölgesine bir butik hastane yapılacağını belirtmiştlerdi.2 yıllık süreç içerisinde hiç bir çalışma yapılmamasını üzülerek takip ettiklerini, daha önce basın açıklamalarında da belirtmiş olduğunu kaydeden Merkez İlçe Başkanı Buğa özellikle pandemi sürecinde Ataköy bölgesindeki acil hastaların Selçuklu mahallesinin en dip taraflarında yapılan yeni devlet hastanesine çok uzak kaldığını, şehrin bir tarafından diğer uç tarafına ambulansla sevk edilen hastaların sevk süresinin 20-25 dakikayı bulduğunu belirtti

BU İŞ VEBAL İŞİ!

Bu uzak mesafedeki acil hastalarımız sevk edilirken bir hayli uzak mesafeden kaynaklı zaman kayıpları canlara mal olur. Ataköy, Harbiş, Nazmi saatçi, Ali ihsan paşa mahallesindeki halkımız yıllardır bu problemi dile getirilmelerine ve Sağlık İl müdürü Serhat Korkmaz’ın bu projeyi açıklamasına rağmen hala bir adım bile atılamadı. Acil hastalar için 1 dakikanın bile çok önemi varken çözemediğiniz bu süreç ve canların vebali sizin üzerinizedir. Bu iş vebal işidir dedi.

SALAR,SÜLÜN,NURİBEY,DEĞİRMENAYVALI BELDELERİ NE YAPSIN?

Salar, Sülün, Nuribey, Değirmen ayvalı bölgesinde acil hastalarınınsa en kötü durumda olduğunu ve ciddi problemler yaşadığını kaydeden Buğa, şehrimizin bu beldelerinde yaşayan hemşerilerimiz sanki mahrumiyet bölgesinde ikamet edermişçesine ambulansla acil sevklerin yarım saati bulduğunu aktardı.

Afyonkarahisarmızın kanayan yarası hakkında acil Akp milletvekillerinin ve sağlık İl Müdürünün konuya el atması lazım olduğunu belirten Buğa bu canlar bizimdir Ataköy bölgesine Afyonkarahisarımızın acil hastane ihtiyacı vardır dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ