İnternet Medya Birliği

Vali Çiçek Başkanlığında Turizm Sektörü Masaya Yatırıldı

Vali Çiçek Başkanlığında Turizm Sektörü Masaya Yatırıldı

Afyonkarahisar’ın var olan turizm potansiyelini daha da artırmak, keşfedilmeyi bekleyen turizm değerlerini gün yüzüne çıkararak, gerekli sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarından sonra daha fazla yerli ve yabancı turisti ağırlamak, sektörün temel sorunlarını çözüme kavuşturarak tek bir elden ortak akılla şehri tanıtabilmek amacıyla Vali Gökmen Çiçek başkanlığında Turizm Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Termal bir otelde düzenlenen toplantıya Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Boztepe ve Mehmet Keklik, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, termal otellerin genel müdürleri ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Dünya Motokros Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapıyor Olmak Çok Önemli

Toplantı öncesi konuşan Vali Gökmen Çiçek: “Bazı zamanlar vardır, O zamanlar da Allah her şeyi yoluna koyar ve her şeyi denk getirir. Afyonkarahisar için de böyle bir dönemdeyiz. Milletvekillerimizden Belediye Başkanımıza ve tüm kurum müdürlerimizden, yöneticilerimize çok iyi anlaşan ve birlik içinde çalışan bir ekiple birlikteyiz. Ayrımız gayrımız yok. Üniversitemiz 100 Ayazinili vatandaşa eğitim verdi. Muazzamdı. Rektörlerimize teşekkür ediyorum. Resmiyetten çok dostluk, birlik ve beraberliğin olduğu bir ekiple çalışıyoruz. Bu sayede birbirimize karşı rahat hissediyoruz. Bir daha böyle güzel çalışan bir ekip denk gelir mi bilmiyorum. İlimizin tanıtımı noktasında herkes elini taşın altına koyarak el birliği ile çalışıyor, hem yerel hem ulusal anlamda tanınıyoruz. Dünya Motokros Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor olmak çok önemli bir unsur. Sadece Motokros zamanında değil her zaman bunun reklamı ve sürecinin kente çok büyük katkısı olduğunu gördüm.” şeklinde konuştu.

TEKNOFEST 2022 Afyonkarahisar’da Olmalı

Türkiye’de ve tüm Dünyada Afyonkarahisar’ın daha fazla tanıtılması gerektiğine değinen Vali Gökmen Çiçek: “Çok önemsediğim diğer bir konu ise 2022 yılıdır. Yani zaferin 100. Yılını kutlayacağımız yıl. 2022 yılında Teknofest’in mutlaka burada, Afyonkarahisar’da, olması lazım. ” dedi.

Tarihin Doğal Güzelliklerle Buluştuğu Atmosfere Herkes Tanık Olacak

Ardından turizm alanında yaşanan temel sorunlar, çözülmesi gereken acil konular, Ayazini Kültür Köyü, Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi ile Kırkgöz Köprüsü değerlerinin restorasyon turizmi odaklı çalışmaları, bu konudaki talepler, yabancı misafirlerin sayısını artırmak noktasında izlenecek yol ile sektör temsilcilerinin bu konudaki görüşleri değerlendirildi.

Baharı tüm gizemiyle karşılayan Ayazini ve Frig Vadisi bölgesinde devam eden sokak sağlıklaştırma ve rekreasyon çalışmalarında gelinen son durum gözden geçirilerek, tarihin doğal güzelliklerle buluştuğu atmosfere herkesin tanık olması ve turistlere en güzel şekilde yansıtabilmek adına yapılacak tanıtım faaliyetleri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, görüşler oylamaya sunuldu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ