İnternet Medya Birliği

Hayatlarınızı Kolaylaştırmak için Elimden Geleni Yapacağım

Hayatlarınızı Kolaylaştırmak için Elimden Geleni Yapacağım

Afyonkarahisar Kent Konseyi ve Retinitis Pigmentosa (RP) Hastaları Platformu tarafından Gece Karası olarak da bilinen göz hastalığına dikkat çekmek,  farkındalık ve bilinç oluşturmak adına etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, bazı il müdürleri, STK temsilcileri ve RP hastaları katıldı.

Etkinlikte ilk olarak hastalığa dikkat çekmek için Kütahya Altıntaş kavşağından koşarak Afyonkarahisar’a gelen koşan adam Akın Yeniceli konuştu. Ardından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Doktoru Doç. Dr. Mustafa Doğan ile Yüksek ihtisas, Eğitim ve Araştırma Hastalıkları Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Volkan Baltacı, Retinitis Pigmentosa hastalığını ve tedavi sürecini anlattı.

Ardından RP Hastaları Platform Yöneticisi Öznur Kırman söz aldı. RP hastaları olarak yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Hayatlarınızı Kolaylaştırmak için Elimden Geleni Yapacağım

Daha sonra konuşan ve bundan sonraki süreçte bu hastalığı taşıyan kişilere karşı daha duyarlı olacağını ifade eden Vali Gökmen Çiçek: “Bugün RP hastalarının aslında ne kadar zorluk çektiklerini bir kez daha görmüş olduk. Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra bu hastalık konusunda daha duyarlı olacağıma söz veriyorum. Sizlerin hayatlarını kolaylaştırmak için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Plaket takdimin ardından etkinlik sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ