İnternet Medya Birliği

Başkan Bozkurt güneş enerjisi santralini ziyaret etti

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a Şuhut Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Zeybek ve İmar Müdürlüğü personeli Kanber Aktar eşlik etti. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Bozkurt basın mensuplarına yaptığı basın açıklamasında yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çok önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini anlatarak, bu yatırımların hem çevre hem de ekonomi açısından çok önemli olduğunu belirterek.

”Belediyenin asli görevlerinin yanında gelir getirici hizmetlerde yapmak lazım. Çünkü belediyenin geliri ne kadar yüksek olursa halkına vereceği hizmeti daha fazla olur düşüncesiyle bu çalışmaları da yapmaya devam edeceğiz. Biz kalıcı ve çevreci bir sistem yaratmış oluyoruz. Bizim bu ve bunun gibi projeleri daha da arttırma gibi düşüncemizde var.

Enerji yatırımlarımızla hem kurumumuza ekonomik destek sağlıyoruz hem de milli ve yerli enerjimizi kullanarak ülkemizin kazanmasına vesile oluyoruz. Katma değer üreten, gelecek nesillerin daha yaşanılabilir bir ilçede yaşamasına imkan sağlayan yatırımlarımız uzun yıllar boyu ilçemize, ülkemize katkı sağlayacak.

Kurulumuna başladığımız bu tesis yıllık 1 milyon 850 bin kwh elektrik üretimi gerçekleştirerek çevreci yönü ile de yılda yaklaşık 990 ton karbondioksit salınımını engelliyor. Var gücümüzle 12 yıldır gönül verdiğimiz kadim ilçemiz Şuhut için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ