İnternet Medya Birliği

Kadınlar için Yeni Bir Müjde

Kadınlar için Yeni Bir Müjde

Programları kapsamında Afyonkarahisar’a gelen ve bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Afyonkarahisar’a müjdeler verdi.

Genlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ‘na ziyaretlerinde Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ilgili kurum müdürleri ve basın mensupları eşlik etti.

Afyon’da Sporun Geleceği Konuşuldu

Bakan Kasapoğlu, Valilik ziyaretinin ardından Valilik binası yanında çalışmaları devam eden gençlerin sosyal, kültürel ve sportif tüm faaliyetlerine hizmet edecek olan çok amaçlı Spor Salonu ve Genç Ofis’te incelemelerde bulunarak, binada devam eden restore çalışmaları hakkında bilgiler aldı. İnşaatın bitirilme süresine ilişkin bilgiler alan Bakan Kasapoğlu, binanın Afyonkarahisar’a ve gençlere hayırlı olmasını diledi. Ardından İl Değerlendirme Toplantısına katılan Bakan Kasapoğlu, İl protokolü, Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile Afyonkarahisar’da sporun ve spor turizminin geleceği, yapılan ve yapılacak olan yatırımlar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Kasapoğlu, Ayazini ve Emre Gölü’nü İnceledi

Bakan Kasapoğlu, Vali Çiçek ve beraberindeki heyet toplantının ardından yapılan projelerle yeni bir turizm destinasyonu olan, hem yerli hem de yabancı turistin ilgisini çeken tarihi Frig Vadisi’ne geçti. Öncelikle Frig Vadisi’nin kalbi, tarihin yaşamla birleştiği nokta Ayazini’yi gezen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Vali Gökmen Çiçek, yapılan çalışmalarla kendisine hayran bırakacak görünüme kavuşarak turizme kazandırılan bölgede incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile Vali Çiçek, Emre Gölü çevresinde devam eden rekreasyon çalışmalarını da inceleyerek, son durumuna ilişkin bilgiler aldı. Bakan Kasapoğlu, projeleri hayata geçiren ve bölgeyi ayağa kaldıran Vali Çiçek’e teşekkür etti.

Afyonkarahisar’da Yeni Bir Dönemi Başlatıyoruz

Kocatepe Spor Kompleksi’ni de ziyaret eden Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, burada yapılacak olan projeleri inceleyerek, bilgiler aldı. Türkiye’nin dinamik ve hızlı şekilde gelişen bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, bu yüzden bu çıtayı her geçen gün yukarıya doğru taşıma gayretinde olduklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu şöyle devam etti: “ Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 vizyonu hedefleri var. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, ülkemizin her alandaki dönüşümü, sağlığı, ekonomisi, alt yapısı, eğitimi ve tabi ki gençliği ve sporu vazgeçilmezlerimiz arasında. Bu çerçevede bugün ciddi bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Hem Afyonkarahisar merkezi, hem ilçeler, hem köyler adına futbolu, basketbolu, voleybolu, tenisi, yüzmesi pek çok branşı farklı bir şekilde güçlendirecek tesislerimizi konuştuk. Bunlarla ilgili lokasyonlarımızı konuştuk. Havuzlarıyla, salonlarıyla semt sahalarıyla pek çok alanda hizmet verecek futbolu, basketbolu, voleybolu ve bununla birlikte gençlik merkezleriyle yeni bir dönemi başlatıyoruz Afyonkarahisar’da” dedi.

Türkiye’nin En Donanımlı Spor Lisesini İnşa Edeceğiz

Türkiye’nin en donanımlı spor lisesinin Afyonkarahisar’a kazandıracaklarını belirten Bakan Kasapoğlu: “Bulunduğumuz bölge spor kompleksi içerisinde stat, tenis kortları, salonlar var. Bunlarla entegre bir şekilde faaliyet gösterecek Türkiye’nin en donanımlı spor lisesini yine buraya el birliği ile inşa edeceğiz. Önümüzdeki günlerde inşallah inşaatı başlayacak. Bu lise sadece Afyonkarahisar’a değil, tüm bölgeye hitap edecek bir spor lisesi olacak. Bununla birlikte sporcularıyla sadece yerel ölçekte değil, tüm dünyaya ay yıldızı dalgalandıracak İstiklal Marşı’nı dinletecek sporcuları, şampiyonları inşallah Afyonkarahisar ve ilçelerden yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar Tam Bir Spor Şehir Olacak

Afyonkarahisar’ın yapılacak yeni yatırımlarla tam bir spor şehri olacağını vurgulayan Bakan Kasapoğlu: “Sultandağı’na inşa edeceğimiz gençlik kampımız var bilindiği gibi. Burada yine ülkemizin dört bir tarafından gelecek gençlerimiz ile burada bir kardeşlik iklimini hep birlikte sağlamış olacağız. Hem spor turizmi hem sporcular açısından hem de yarının donanımlı gençleri açısından ülkemiz, güçlü yarınlar için bizlere ayrı heyecan verecek. Tabii havuzlarımız konusu, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi tüm Türkiye’de hızlı bir şekilde devam ediyor. Pandemiye rağmen hamdolsun hedeflerimize ulaştık. İnşallah bu kısıtlamanın ardından orada da yeni bir atılımı gerçekleştireceğiz. Ekstrem, su ve kış sporlarıyla her alanda inşallah Afyonkarahisar bir spor destinasyonu (hedef) olacak tüm dünyanın bildiği bir marka destinasyonu olacak bunu da el birliği ile sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kadınlar için Yeni Bir Müjde

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Vali Gökmen Çiçek, son olarak Akarçay’da yapımı süren ülkemizde ilk kez şehir merkezine kurulan Kano Tesisi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu: “Bu bölgede kadınların sosyal ve sportif faaliyetler yapabileceği alanlar için çalışmalara başlıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ