İnternet Medya Birliği

BİNLERCE VATANSEVER ZAFERİN 99.YILINDA ŞUHUT’TA BULUŞTU

Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz palnlarının yapıldığı Şuhut Atatürk Evi ve Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe’de düzenlenen programlar yoğun katılımla gerçekleşti.

Şuhut Keşkek Evi önünde misafirlere keşkek dağıtımı ile başlayan programa Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz,Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof.Dr.Veysel Eroğlu,Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya,İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp,Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz,Ak Parti Şuhut İlçe Başkanı Ali Diren ve Şuhut Protokolü katıldı.Keşkek dağıtımı sırasında ‘’Bu Keşkek Başka Keşkek’’ diye keşkeğin tadına bakan Bakan Yrd. Özgül Özkan Yavuz misafirlere keşkek ikram etti.

Keşkek evinden ayrılan protokol üyeleri Büyük Taarruz Karargahı (Atatürk Evi) önündeki programa iştirak ettiler.Programda konuşan Bakan Eroğlu tüm misafirlere Şuhut’a teşrifleri için teşekkür etti.Binlerce katılımcı Mehter Marşı eşliğinde Atatürk Evi’nden Şuhut Stadyumuna kadar coşkulu bir şekilde yürüdüler. Daha sonra Zafer Haftası etkinliklerine renk katan Atlı Birlikleri, Büyük Taarruz Karargâhından İzmir’e uğurlandı.

Etkinlikler Şuhut Belediye Şehir Stadyumundaki programla devam etti.

Programa,Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Öznur Ozan, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Burcu Köksal,Gültekin Uysal , İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Mehmet Boztepe, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz,Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Başkanları, gaziler, diğer protokol üyeleri ile farklı illerden gelen üniversite öğrencileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.Törende açılış konuşmasını Vali Vekili Mehmet Keklik yaptı.Vali vekili konuşması sonrasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Öznur Ozan da konuşma yaptı.Konuşmalar sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Varoluş Destanı adlı konseri icra etti.Konser sonrasında vatandaşlar Kocatepe’ye yürümek için ilçe stadyumundan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ