İnternet Medya Birliği

“CHP, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir”

“CHP, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, partisinin 98’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Cumhuriyet’in ve halkın partisi olduğunu söyleyerek, “CHP kuruluşun ve kurtuluşun partisidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 98 yıl önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ulu bir çınar olarak dimdik ayakta olduğunu ifade etti.

CHP TÜRKİYE’Yİ MEDENİ ÜLKELER SEVİYESİNE
ÇIKARMAK İÇİN HER ALANDA ADIMLAR ATTI

Milletvekili Köksal, CHP’nin her alanda Türkiye’yi medeni ülkeler seviyesine çıkarmak için adımlar attığını belirterek, “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti olarak başlayıp, Kurtuluş Savaşımızda bağımsızlık Mücadelemizin öncülüğünü yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası adıyla kurulmuştur. 1924 yılında yapılan ilk kurultayda ‘Cumhuriyet Halk Fırkası’, 1935 yılında yapılan kurultayda ise ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik ilkelerini temel ilkeleri olarak belirlemiş, 1935 kurultayında ise Devletçilik ve Devrimcilik ilkelerini de ilkelerine ekleyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri olarak kabul ederek ambleminde yer alan altı okla da simgeleştirmiştir. CHP kurucu ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşını kazanarak, Cumhuriyeti kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi, okuma ve yazma oranının yüzde 1’lerde olduğu ülkeden, eğitim başta olmak üzere, birçok alanda attığı adımlarla ve demokrasiyi temel alarak sanayi ve kalkınmaya ağırlık vererek, ülkemizi baştan başa demir ağlarla örerek, her alanda medeni ülkeler seviyesine çıkmanın adımlarını atmıştır.” dedi.

CHP MAĞDURUN, MAZLUMUN, HAKLININ VE HALKIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK

CHP’nin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada mağdurun, mazlumun, haklının ve halkın yanında olmaya devam edeceğini ifade eden Köksal, “Adaletin, huzurun, barışın, demokrasinin, insan haklarının, temel hak ve hürriyetlerin bu ülkedeki teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi herkesi kucaklayarak kimseyi ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içinde yarınlara yaşanacak bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada mağdurun, mazlumun, haklının ve halkın yanında olmaya ve mücadeleye etmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

CHP KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMUŞTUR

Türk Siyaseti’ne pek çok devlet adamı kazandırmış olan CHP’nin, millet için kendini feda etmenin öğrenildiği bir okul olduğunu dile getiren Köksal, “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve halkın partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesi olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Yurdumuzu çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma hedefine ulaşacağımız inancıyla yoksulluk ve yolsuzlukları sona erdirerek kimsenin ötekileştirilmediği hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği herkesin huzur içinde yaşadığı adaletin tesis edildiği liyakatin esas alındığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.” diye konuştu.

CHP TÜRKİYE’NİN BÜTÜN ZORLU SÜREÇLERİNDE GÖREV ALDI

CHP’nin, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını korumaya ve ileri götürmeye and içmiş bir parti olduğunun önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Türkiye’nin bütün zorlu süreçlerinde görev almış, bütün zorlu süreçlerini itidalle yönetmiş, Türkiye’nin başı dik bir ülke olmasını sağlamış bir partidir CHP. Partimizle gurur duyuyoruz. Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Türkiye’de laik demokratik hukuk devleti için mücadele veren Cumhuriyet’in aydınlık geleceklere taşınmasını kendine amaç edinmiş olan üyesi ve neferi olmaktan onur duyduğum partimizin 98’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Vatandaşlarımızı da hem oyları ile, hem de bizzat görev alarak partimizin iktidar yürüyüşüne katkı vermeye, destek olmaya çağırıyoruz. CHP varsa, umut var; CHP varsa, aydınlık günler var; CHP varsa Türkiye var. Bu inanç ve hedefle 9 Eylül kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarına şükran ve minnetlerimi sunuyorum. CHP’ye gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele ettiğimiz vefakâr, fedakar, alnı açık, başı dik, dürüst tüm partili yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi doğum günün kutlu olsun.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ