İnternet Medya Birliği

BAŞKAN ULUÇAY ENGELLİLER HAFTASI’NI KUTLADI

BAŞKAN ULUÇAY ENGELLİLER HAFTASI’NI KUTLADI

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Uluçay mesajında, “Türkiye, dünyada engelli vatandaşlarına verdiği değer ve sağladığı imkanlar konusunda örnek bir ülkedir” dedi.

Engelli olmanın bir eksiklik olmadığını kaydeden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay mesajında, “Engelli kardeşlerimizin mücadele azmi ve başarılarından ders almalıyız. Bu yönüyle bakıldığında zihinlerimizdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiği kanaatindeyim. Engellilerimizin iş hayatı ve sosyal hayata daha yoğun katılımının sağlanması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amacıyla AK Parti olarak önemli çalışmalara imzalar attık. AK Parti hükümetleri döneminde engelli istihdamına büyük önem verildi. Her yıl artış gösteren istihdam rakamları yüzde 900’e yaklaştı. Özellikle kamuda engelli memur sayıları da sürekli arttı” ifadelerine yer verdi.

“Son 19 yılda büyük bir değişim gerçekleştirdik”

Başkan Uluçay, “Biz AK Parti olarak engelli vatandaşlarımıza sonuna kadar güveniyor ve inanıyoruz. Engelliler konusunda hükümetimizin politikaları, AK Parti teşkilatlarının insan odaklı ve insan öncelikli yaklaşımına borçludur. Türkiye, dünyada engelli vatandaşlara verdiği değer ve sağladığı imkanlar konusunda örnek bir ülkedir. AK Parti olarak amacımız engellilere yönelik geliştirilen politikaların güçlü bir zemin kazanması idi. Son 19 yılda başta hukuk olmak üzere eğitim, istihdam ve bakım alanlarında büyük bir değişimi gerçekleştirdik. Yıllarca hor görülen ve evlerine kapanmış bir şekilde hayatlarını sürdüren kardeşlerimiz için hükümet olarak ilkleri gerçekleştirdik. İlk Engelliler Kanunu’nu AK Parti hükümetleri çıkardı. Bu sayede de engelli kardeşlerimizin özgür bireyler olarak sosyal hayata katılmalarını sağladık. Bu vesileyle tüm engellilerimizin ‘Engelliler Haftası’nı kutluyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ